Naujienos‎ > ‎

Kodėl netekėjusiai moteriai verta sekti vaisingumo požymius?

NŠPinfo.lt redaktorė paskelbė 2012-06-25 10:22   [ atnaujinta 2012-06-25 10:26 ]


Why Would An Unmarried Woman Chart Her Cycle?

Noras atidėti nėštumą - tik viena iš daugelio priežasčių, dėl ko verta stebėti mėnesinių ciklus. Vaisingumo požymių sekimas padeda anksti pastebėti:
  • kai kuriuos sveikatos sutrikimus (skydliaukės patologiją, hormonų disbalansą, nepakankamą mitybą, net vėžį),
  • vaisingumo problemas (neįprasti kraujavimai, užsitęsęs tepimas kraujingomis išskyromis, trumpa liuteininė fazė, daug paskirų gleivių pikų ar labai skausmingos mėnesinės gali būti policistinių kiaušidžių sindromo ar endometriozės požymiai) - žinant ciklų istoriją gydytojui paprasčiau tikslingai parinkti tyrimus ir, jei reikia, greičiau paskirti teisingą gydymą.
Net paauglėms kuriamos specialios supaprastintos ciklo stebėjimų lentelės, kuriose reikia žymėti mėnesinių kraujavimą, gleivių buvimą ir subjektyvius pojūčius, tokius kaip galvos skausmas, padidėjęs noras valgyti saldainius, šokoladą ir pan. Pagrindinis tokių lentelių tikslas - padėti mergaitei numatyti, kada tikėtis mėnesinių, joms pasiruošti, jaustis patogiai dėl savo bręstančio, besikeičiančio kūno, suprasti, kokie jame vyksta procesai. Savo kūną pažįstanti moteris ir ateityje vargiai rinksis tai, kas jam gali pakenkti.

Daugelis moterų nusprendžia pradėti stebėti savo ciklus tik tada, kai jau yra ištekėjusios, neretai netrukus po gimdymo. Ilgoki susilaikymo nuo lytinių santykių periodai vaisingumo pažinimo mokymosi metu tampa nemažu išbandymu jaunavedžiams ar neseniai kūdikio susilaukusiems, taigi ir taip nemažai streso patiriantiems, sutuoktiniams. Tokiose situacijose ankstesnė ciklų stebėjimo patirtis labai praverčia.
Comments