Naujienos‎ > ‎

Kontracepcijos atgyvenos ir naujovės: kas nuo nėštumo apsaugo geriausiai

NŠPinfo.lt redaktorė paskelbė 2012-08-19 09:34


"Natūralaus šeimos planavimo (NŠP) mokytoja Elena Kosaitė-Čypienė, šį metodą sėkmingai taikanti jau šešerius metus, įsitikinusi, kad jis gali būti puiki atsvara hormoninei kontracepcijai. Anot jos, besivystantis mokslas leido jį taip ištobulinti, kad šiandien tyrimais įrodytas NŠP efektyvumas siekia 99,6 proc. Taigi jis prilygsta hormoninei kontracepcijai. Šiuolaikinis metodas apima trijų vaisingumo požymių stebėjimą – kūno temperatūros, gleivių ir gimdos kaklelio pokyčius. Tiesa, pašnekovė pripažino, kad tam ryžtasi mažuma moterų.

„Šio metodo patikimumą analizavo tarptautinis tyrimas. Tyrimui poros buvo atrinktos labai kruopščiai – kad jos būtų vaisingos, turinčios reguliarių santykių ir pan. Jos buvo apmokytos NŠP metodo ir dvejus metus stebėjimo centras kas mėnesį rinko jų vaisingumo duomenis – pačių pildytas lenteles su informacija apie kūno pokyčius. Tyrimą koordinavo keturi universitetai – du Vokietijos ir po vieną Ispanijos bei Jungtinės Karalystės. Tyrimas parodė, kad jeigu poros yra tinkamai apmokytos, žmonės laikosi taisyklių, pavyzdžiui, vaisingu metu neturi santykių su nutrauktu lytiniu aktu ar prezervatyvu, iš tūkstančio moterų pastoja tik 4“, - aiškino pašnekovė.

Pasak E. Kosaitės-Čypienės, vis dar gajus mitas, kad šis metodas netinka moterims, kurių ciklas nereguliarus. Tačiau reguliarų ciklą, jos teigimu, pasaulyje turi vos 3 proc. moterų. Nors stresas, įtampa, netvarkingas gyvenimo būdas gali paveikti vaisingumo procesus, NŠP mokytoja tikina, kad labai tvarkingai gyventi reikia tik savaitę per mėnesį – prieš ovuliaciją.

NŠP metodas įpareigoja minėtus tris kūno pokyčius stebėti kiekvieną dieną. Maždaug po metų galima pereiti tik prie vaisingojo laikotarpio stebėjimo, kuris trunka 10-12 dienų per mėnesį. Anot NŠP mokytojos, ši procedūra trunka maždaug tiek pat, kiek dantų valymas".

Comments